SPOVEĎ A NOVÉ OPATRENIA

SPOVEĎ A NOVÉ OPATRENIA

zdroj.: tkkbs.sk

Hoci bolo vyhlásené spovedanie na sobotu 19.12. a nedeľu 20.12. v Lokci aj v Ťapešove, spovedanie na základe nových opatrení nebude.

Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 45 zo 17. decembra 2020, ktorá nadobúda účinok v sobotu 19. decembra 2020, vstupujú do platnosti nové pravidlá, ktoré sa budú týkať aj bohoslužieb počas Vianočných sviatkov. Verejné bohoslužby počas plánovaného lockdownu od 19. decembra 2020 do 10. januára 2021 budú pokračovať, avšak s tým rozdielom, že počet účastníkov sa kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii zníži na 25 percent kapacity miest na sedenie v chrámoch.

V praxi to znamená, že každá druhá lavica v kostole zostane prázdna, a v rámci obsadených lavíc bude medzi sediacimi vždy jedno miesto voľné. Okrem toho, na základe vyhlášky zostávajú v platnosti všetky doteraz platné prísne hygienické opatrenia.

Na základe vyššie uvedeného odporúčame neorganizovať spoločné spovedanie pred Vianocami, pretože na to sa výnimka nevzťahuje; vzťahuje sa iba (!) na verejné slávenie bohoslužieb a aj to so zníženým počtom veriacich.